«Світло в темряві. Справедливі народів світу»
Середа, 09 березня 2011, 14:57

Збережімо пам'ять про наше минуле для наших дітей
Чи доводилось вам коли-небудь чути від літніх людей про жахіття Другої світової війни, про бойові баталії, масові вбивства та геноцид? Чи не кожен відповість, що «так», принаймні раз таки доводилось чути про це від самих очевидців. Та якою буде відповідь на це саме питання через 20 і 30 років? «Я читав про це в книжках» чи «Доводилось про це чути на уроках з історії». Саме такими є роздуми мешканців Бердичева, не надто великого міста в Україні, але з древньою, величною історією з своїми сумними сторінками.

Геноцид Другої світової залишив по собі на Любельщизні такі назви як Майданек, Собібур, Белжец. Натомість Бердичівщина має свої болісні спогади: Лиса Гора (Червона Гора), Ятки, Хажин... Яке значення усі ці назви матимуть для прийдешніх поколінь завтра, залежить від нас сьогодні.

Діяльність в проекті:

1. Прес-конференція в Бердичеві, під час якої Оксана Трибун, голова організації «Воскресіння» розповіла про проект та звернулася до влади міста, ГО, товариств, запрошених представників ЗМІ та усіх небайдужих до співпраці, адже, як зауважила Олена Калугіна, членкиня ГО «Фенікс», повторюючи слова мудреців: «Тра­гедії історії не повторю­ють­ся до тих пір, по­ки пам'ять людсь­ка є живою».

2. Наступними кроками в реалізації проекту стала участь у заходах міста присвячених Голокосту, співпраця з музеєм, та общинами хасидів.

3. Пошуки Праведників світу та перші інтерв'ю з ними

посилання

Проект: «Світло в термяві -Справедливі народів світу»

семінар

Робота з «важкою пам'яттю» в місцевих спільнотах.
Польсько-український обмін досвідом.

15-20.09.2010, Люблін

Семінар присвячений Праведникам народів світу та іншим людям, які надавали допомогу переслідуваним під час ІІ світової війни. З серпня 2009 року проект реалізується разом з партнерами з України. ГО, викладачі, студенти проводили документаційну, освітню та анімаційну діяльність, торкаючись в своїх місцевих громадах «важкої пам'яті». Семінар стане можливістю пізнати різні перспективи подальшої діяльності, пов'язаної з локальною історією та історичною спадщиною та можливістю пошуку спільних сфер подальшої співпраці між державами Польща та Україна.

Реалізуючи цей проект, ми отримали значний досвід і свідомі того, яку велику роль має відігравати Пам'ять в сучасному світі, і зараз ми прагнемо залучити до нашого проекту молодь з різних країн Європи. Ми хочемо створити опис історії Європи під час Другої світової війни з особливої позиції - з позиції тих, хто ризикував і поклав своє життя в протистоянні злу. Тих людей ми називаємо «Справедливими», бо ці люди показали найвищий ступінь людяності.

Метою проекту є зібрання та представлення широкому загалу історій Справедливих, в новий, а часом, можливо, креативний спосіб, щоб це було цікаво і щоб це торкнулося серця, в першу чергу, молодого покоління. Ми переконані, що через освіту та мистецтво можна говорити про історичне зло та ненависть таким чином, що це стане джерелом науки, рефлексії та усвідомлення відповідальності за майбутнє. Позиція Справедливих вчить нас не забувати про такі цінності як правда і мужність, протистояти байдужості, ставити перед собою етичні проблеми та робити моральний вибір. Все ще спонукає молодь до толерантності та відкритості до культурної неоднорідності сучасного світу.

http://teatrnn.pl/sprawiedliwi/node/424/%D1%81%D0%B5%D0%BC%D1%96%D0%BD%D0%B0%D1%80

 

Заходи

Клуб

Проекти